Kancelaria Adwokacka

Menu
Kancelaria Adwokacka ,,Nieznajomość prawa szkodzi"

Zakres usług

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Prawo cywilne

Porady prawne - Tychy, Mysłowice, Lędziny i inne miasta.

Kancelaria Adwokacka adwokata Pawła Szajdaka świadczy porady prawne z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Kancelaria doradza zarówno pracownikom, jak i pracodawcom w rozstrzyganiu sporów wynikających ze stosunku pracy. Kancelaria zdobyła bogate doświadczenie zarówno w obsłudze prawnej klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

W zakres świadczonych usług wchodzi udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism procesowych na potrzeby postępowania sądowego, reprezentacja Klientów w postępowaniu przed Sądem i w trakcie postępowania egzekucyjnego, dokonywanie analizy i opiniowanie umów o pracę oraz wewnętrznych aktów prawnych w sprawach pracowniczych. Kancelaria współpracuje z notariuszami, komornikami i doradcami podatkowymi, dzięki czemu zapewnia swym Klientom kompleksową obsługę prawną.

Poniżej znajdą Państwo listę przykładowych spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w zakresie których Kancelaria udziela pomocy prawnej. Jeżeli w poniższej liście brakuje usługi, którą jesteście Państwo zainteresowani proszę o kontakt w celu ustalenia czy Kancelaria świadczy pomoc prawną w zakresie, której Państwa sprawa dotyczy.

Porady prawne obejmują m.in.:

  • sprawy o ustalenie stosunku pracy
  • sprawy o przywrócenie do pracy
  • sprawy o zapłatę odszkodowania za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy
  • sprawa o zapłatę wynagrodzenia, w tym zapłaty za nadgodziny
  • sprawy o sprostowanie i wydanie świadectwa pracy
  • opiniowanie i analiza umów o pracę, regulaminu pracy, regulaminu wynagrodzenia
  • opiniowanie i analiza kontraktów menadżerskich, regulacji dotyczących zakazu konkurencji i odpowiedzialności majątkowej pracowników
  • sprawy o zapłatę odszkodowania za wypadek przy pracy
  • sporządzanie odwołań od decyzji ZUS i reprezentacja ubezpieczonego przed Sądem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
  • sprawy związane z ubezpieczeniami emerytalnymi, rentowymi oraz z tytułu wypadku przy pracy i chorób zawodowych

Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebne są Państwu porady prawne. Tychy, Mysłowice, Lędziny i inne miasta.

Pozostałe usługi

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

W zakresie swojej działalności Kancelaria obejmuje również usługi z zakresu obsługi prawnej osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek prawa handlowego, fundacji oraz stowarzyszeń.

Czytaj więcej

Prawo cywilne

Prawo cywilne

W zakres świadczonych usług wchodzi udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism procesowych (pozwów, wniosków), sporządzanie i opiniowanie umów, reprezentowanie Klientów w postępowaniu mediacyjnym i arbitrażowym, reprezentacja Klientów w postępowaniu przed Sądem i w trakcie postępowania egzekucyjnego.

Czytaj więcej

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest dziedziną prawa, z którą wiążą się doniosłe konsekwencje dla spadkobierców zmarłego. Bardzo często zdarza się, iż Klienci nie przywiązują uwagi do spaw spadkowych, co niesienie ze sobą często spore komplikacje i problemy jeszcze długo po śmierci zmarłego.

Czytaj więcej

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Świadczone usługi obejmują zarówno udzielanie porad prawnych w tematach Państwa interesujących oraz reprezentacja interesów Klientów w tracie postepowań przed Sądem i w postępowaniu egzekucyjnym.

Czytaj więcej

Prawo karne

Prawo karne

Oferta kancelarii z tej dziedziny prawa obejmują przede wszystkim obronę podejrzanego i oskarżonego na wszystkich etapach postępowania, tj. na etapie postępowania przygotowawczego i sądowego.

Czytaj więcej

Prawo medyczne

Prawo medyczne

Kancelaria Adwokacka adwokata Pawła Szajdaka oferuje profesjonalną pomoc w zakresie dochodzenia roszczeń cywilnych od podmiotów świadczących usługi lecznicze takich jak: szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie i gabinety dentystyczne oraz reprezentację pokrzywdzonych w postępowaniu karnym toczącym się przeciw lekarzom,dentystom, pielęgniarkom i położnym.

Czytaj więcej

Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Oferta Kancelarii Adwokackiej adwokata Pawła Szajdaka z zakresu prawa administracyjnego obejmuje doradztwo prawne, reprezentację Klientów w postępowaniu przed organami administracji publicznej i w postępowaniu przed Sądami Administracyjnymi.

Czytaj więcej

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Kancelaria adwokacka adwokata Pawła Szajdaka świadczy również usługi z zakresiu prawa pracy. Kancelaria doradza zarówno pracownikom, jak i pracodawcom w rozstrzyganiu sporów wynikłych ze stosunku pracy.

Czytaj więcej