Kancelaria Adwokacka

Menu
Kancelaria Adwokacka ,,Nieznajomość prawa szkodzi"

Zakres usług

Prawo rodzinne

Prawo cywilne

Jedną z głównych specjalizacji Kancelarii Adwokackiej Pawła Szajdaka jest prowadzenie spraw z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Zakres świadczonych usług

Ze względu na okoliczność, iż spory z zakresu prawa rodzinnego - takie jak rozwody czy separacje - dotykają nas osobiście i podchodzimy do nich w sposób niezwykle emocjonalny niejednokrotnie nie potrafimy obiektywnie przedstawić stanu sprawy, zdystansować się do tego co dzieje się na sali sądowej czego częstym efektem są przegrane procesy sądowe. Z tego też względu niezbędny w takim rodzaju spraw jest profesjonalny pełnomocnik, który spojrzy chłodnym okiem na toczącą się sprawę i będzie mógł zareagować z dystansem na zachodzące na sali sądowej sytuacje.

Świadczone usługi obejmują zarówno udzielanie porad prawnych w tematach Państwa interesujących oraz reprezentacja interesów Klientów w tracie postępowań przed Sądem i w postępowaniu egzekucyjnym.

Poniżej znajdą Państwo listę przykładowych spraw z zakresu prawa rodzinnego, w zakresie których Kancelaria udziela pomocy prawnej. Jeżeli w poniższej liście brakuje usługi, którą jesteście Państwo zainteresowani proszę o kontakt, gdyż z dużym prawdopodobieństwem będę mógł Państwu pomóc.

Lista przykładowych spraw z zakresu prawa rodzinnego:

  • sprawy o rozwody i separacje
  • sprawy alimentacyjne
  • sprawy o podział majątku wspólnego
  • sprawy z zakresu kontaktów rodziców z dziećmi
  • sprawy o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem
  • sprawy o rozstrzygnie istotnych spraw dziecka, w tym wyrażenie zgody na paszport dla dziecka
  • sprawy o ustanowienie przymusowej rozdzielności majątkowej między małżonkami
  • sprawy o ubezwłasnowolnienie
  • sprawy związane z zobowiązaniem do leczenia odwykowego
  • sprawy o zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa

Rozwody, adwokat - Tychy, Mysłowice, Lędziny i inne

Powierzenie sprawy rozwodowej dobremu adwokatowi może znacznie ułatwić przejście przez gąszcz formalności związanych z rozwodem. Na co dzień pomagam przede wszystkim mieszkańcom Lędzin oraz osobom zamieszkującym okoliczne miejscowości. Jednak wszystkim, którym potrzebny jest adwokat od rozwodów, bez względu na to czy chodzi o Tychy, Mysłowice czy Bieruń, kancelaria adwokacka adwokata Pawła Szajdaka świadczy prawne wsparcie w sprawach rozwodowych.

Domeną kancelarii adwokackiej są sprawy o rozwód, separację, alimenty i podział majątku po rozwodzie. Wśród oferowanych usług znajdą Państwo m.in. pełne przygotowanie pozwu rozwodowego oraz prowadzenie sprawy. Wybierając prawnika warto mieć bowiem na uwadze, iż dobrze napisany pozew daje realną możliwość uzyskania pożądanego wyroku już na pierwszej rozprawie. Sprzyja temu również sytuacja gdy małżonkowie są zgodni w kwestii winy trwałego rozkładu pożycia, a także wyznaczenia opieki nad małoletnimi dziećmi oraz ustalenia zasad kontaktów.

Kancelaria adwokacka adwokata Pawła Szajdaka udziela porad prawnych w siedzibie po uprzednim uzgodnieniu terminu oraz online. W celu ustalenia dogodnego terminu spotkania proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Jednocześnie zachęcam do skorzystania z wygodnego formularza kontaktowego. Zapraszam.

Pozostałe usługi

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

W zakresie swojej działalności Kancelaria obejmuje również usługi z zakresu obsługi prawnej osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek prawa handlowego, fundacji oraz stowarzyszeń.

Czytaj więcej

Prawo cywilne

Prawo cywilne

W zakres świadczonych usług wchodzi udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism procesowych (pozwów, wniosków), sporządzanie i opiniowanie umów, reprezentowanie Klientów w postępowaniu mediacyjnym i arbitrażowym, reprezentacja Klientów w postępowaniu przed Sądem i w trakcie postępowania egzekucyjnego.

Czytaj więcej

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest dziedziną prawa, z którą wiążą się doniosłe konsekwencje dla spadkobierców zmarłego. Bardzo często zdarza się, iż Klienci nie przywiązują uwagi do spaw spadkowych, co niesienie ze sobą często spore komplikacje i problemy jeszcze długo po śmierci zmarłego.

Czytaj więcej

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Świadczone usługi obejmują zarówno udzielanie porad prawnych w tematach Państwa interesujących oraz reprezentacja interesów Klientów w tracie postepowań przed Sądem i w postępowaniu egzekucyjnym.

Czytaj więcej

Prawo karne

Prawo karne

Oferta kancelarii z tej dziedziny prawa obejmują przede wszystkim obronę podejrzanego i oskarżonego na wszystkich etapach postępowania, tj. na etapie postępowania przygotowawczego i sądowego.

Czytaj więcej

Prawo medyczne

Prawo medyczne

Kancelaria Adwokacka adwokata Pawła Szajdaka oferuje profesjonalną pomoc w zakresie dochodzenia roszczeń cywilnych od podmiotów świadczących usługi lecznicze takich jak: szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie i gabinety dentystyczne oraz reprezentację pokrzywdzonych w postępowaniu karnym toczącym się przeciw lekarzom,dentystom, pielęgniarkom i położnym.

Czytaj więcej

Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Oferta Kancelarii Adwokackiej adwokata Pawła Szajdaka z zakresu prawa administracyjnego obejmuje doradztwo prawne, reprezentację Klientów w postępowaniu przed organami administracji publicznej i w postępowaniu przed Sądami Administracyjnymi.

Czytaj więcej

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Kancelaria adwokacka adwokata Pawła Szajdaka świadczy również usługi z zakresiu prawa pracy. Kancelaria doradza zarówno pracownikom, jak i pracodawcom w rozstrzyganiu sporów wynikłych ze stosunku pracy.

Czytaj więcej